SIA «KURSA MRU»
Neatkarīgs faktu apskats no Latvijas atvērtajiem reģistriem — lai meža īpašnieks saprastu, ar ko viņš sēžas pie galda.
Ko darīt tālāk
Vai šis ir jūsu uzņēmums? Pārņemiet profilu
Šeit jau ir finanšu rādītāji, amatpersonas, VID reitings, darbinieku skaits no atvērtajiem reģistriem. Pievienojiet savus pakalpojumus, kontaktus un cenas — un pieprasījumi no meža īpašniekiem nāks tieši pie jums. Bez maksas.
Uzticamība — ko saka reģistri
Fakti ar avotu un datumu, nevis vērtējums. Viens fakts vērts pārbaudīt pirms līguma.
- Darbojas (labi)
- 32 gadi
- Uzņēmumu reģistrs (atvērtie dati) · reģistrēts 29.04.1994
- Statuss reģistrā (labi)
- aktīvs
- Uzņēmumu reģistrs (atvērtie dati)
- Maksātnespēja, likvidācija, sankcijas (labi)
- reģistra datos ierakstu nav
- Uzņēmumu reģistrs; sankciju saraksti (atvērtie dati)
- Nodokļu parāds (informācija)
- uz 22.07.2026 nebija (vai mazāks par 150 €)
- VID nodokļu parādnieku dati · pārbaudīts 24.07.2026, var būt novecojuši
- VID nodokļu maksātāja reitings (labi)
- A (augstākais)
- VID atvērtie dati · datums mūsu kopijā nav
- PVN maksātājs (labi)
- jā, LV41203004909
- VID / Uzņēmumu reģistrs (atvērtie dati)
- Darbinieki (informācija)
- 18 (2022. g.: 19)
- Uzņēmumu reģistrs · 2025. gada pārskats
- Apgrozījums (informācija)
- 1,02 milj. € · −23,4 % pret 2024. g.
- Uzņēmumu reģistrs · 2025. gada pārskats
- Zaudējumi (vērts pārbaudīt)
- −261 469 €
- Uzņēmumu reģistrs · 2025. gada pārskats
Sūtīt pieprasījumu
SIA «KURSA MRU» vēl nav pievienojies MezaTirgus.lv — pieprasījumu saņemam mēs un nododam uzņēmumam. Bez maksas.
Šis ir jūsu uzņēmums?
Pārņemiet profilu bez maksas — tad šeit būs jūsu apraksts, kontakti un pakalpojumi, nevis tikai reģistra dati.
- Pieprasījumi no meža īpašniekiemKas raksta uzņēmumam šeit, nonāk tieši pie jums.
- Krautņu un cirsmu piedāvājumi jūsu reģionāKad pārdevējs izliek kokus vai cirsmu, sūtām to jums.
- Sava cenu lapaJūsu iepirkuma cenas, ko pārdevēji redz pirms zvana.
Meža nozares uzņēmumi tuvumā
Uzņēmumi ar MezaTirgus.lv profilu, kas paši norādījuši, ka strādā Ventspilī.
- AlderWood, SIAstrādā Kurzemē
- Mežizstrāde
- Meža apsaimniekošana (pilns serviss)
- +1
- SIA "KURLAND MEŽS"strādā Kurzemē
- Mežizstrāde
- Meža apsaimniekošana (pilns serviss)
- +2
- SIA "LATEIRA"strādā Kurzemē
- Mežizstrāde
- Jaunaudžu kopšana un retināšana
- +1
- SIA "UNICENTRS"strādā Kurzemē
- Mežizstrāde
- Jaunaudžu kopšana un retināšana
- +1
Ko rāda dati
Katrs fakts ar avotu — VID, Uzņēmumu reģistrs, VZD adrešu reģistrs, izdosies.lv. Ja kāda fakta nav, tā datos nav.
Pamatdarbība
VID reģistrētā pamatdarbība (NACE 2.1)
Darbinieki un nodokļi
18 darbinieki
2026. g. 3. cet. · tikpat cik 2025. g. 3. cet.
- Vidējā bruto alga mēnesī
- ~1660 €
- aprēķins pēc VID datiem · 2026. g. 3. cet.
- Samaksātie nodokļi ceturksnī
- 45 tūkst. €
- 2026. g. 3. cet.
VID atvērtie dati, apkopojis izdosies.lv · 2026. g. 3. cet.
Kur atrodas
Juridiskā adrese — Ventspils
VZD adrešu reģistrs — ēka pēc juridiskās adreses
«Kursa MRU» — bilance bez kredītiem, taču divi zaudējumu gadi pēc kārtas
«Kursa MRU» ir 1994. gadā dibināts Ventspils uzņēmums, kas darbojas nozarē «Mežkopība un citas mežsaimniecības darbības». 2025. gadā apgrozījums bija €1,0 milj. un rezultāts −€261 tūkst., kas ir otrais zaudējumu gads pēc kārtas. Vienlaikus uzņēmumam nav bankas kredītu, nav nodokļu parāda un VID nodokļu disciplīnas reitings ir A.
Apgrozījums un peļņa sarūk
Apgrozījums no €2,3 milj. 2023. gadā samazinājies līdz €1,3 milj. 2024. gadā un €1,0 milj. 2025. gadā, pēdējā gadā samazinoties par 23,4 %. Vidēji periodā 2021.–2025. gadā apgrozījums samazinājies par 5,9 % gadā. Peļņa no €445 tūkst. 2021. gadā pakāpeniski kritusi līdz €249 tūkst. 2023. gadā, un pēdējos divos gados uzņēmums strādājis ar zaudējumiem: −€378 tūkst. un −€261 tūkst., rentabilitātei attiecīgi −28,4 % un −25,6 %.
Nauda un investīcijas
Naudas atlikums gada beigās sarucis no €436 tūkst. 2021. gadā līdz €48 tūkst. 2024. gadā, bet 2025. gadā pieaudzis līdz €123 tūkst. Bilancē uzskaitīta nepabeigtā būvniecība €9 607. Dati par investīcijām pamatlīdzekļos nav pieejami.
Finanšu stabilitāte
Bankas kredītu nav nevienā no pieciem gadiem, un neto parāds ir −€123 tūkst., proti, nauda pārsniedz parādu. Pašu kapitāls ir €2,5 milj. jeb 53,3 % no aktīviem, taču tas sarucis no €3,2 milj. 2023. gadā, ko varētu izskaidrot uzkrātie zaudējumi. Nodokļu parāda nav, maksātnespējas vai likvidācijas procesu nav, VID nodokļu disciplīnas reitings ir A.
Darbinieku skaits
Darbinieku skaits palicis stabils: 19 cilvēki 2021. un 2022. gadā, 20 cilvēki 2023. un 2024. gadā, 18 cilvēki 2025. gadā. Neskatoties uz apgrozījuma kritumu, komanda nav būtiski samazināta.
Īpašnieku struktūra
Patiesie labuma guvēji ir saistīti ar Latviju, un mātes uzņēmumu nav. Tas nozīmē, ka lēmumi tiek pieņemti Latvijā bez ārvalstu grupas struktūras.
Ko tas nozīmē meža īpašniekam
Uzņēmums spēj norēķināties no saviem līdzekļiem — bankas kredītu nav, neto parāds ir −€123 tūkst., un nodokļu disciplīnas reitings ir A, kas mazina risku pārdevējam. Tomēr divi zaudējumu gadi pēc kārtas un naudas atlikums €123 tūkst. nozīmē, ka par lielākiem darījumiem būtu vērts vienoties par priekšapmaksu vai īsiem samaksas termiņiem.
Kam pievērst uzmanību
- Vai 2026. gadā apgrozījums un rezultāts atgriežas pie peļņas — divi zaudējumu gadi pēc kārtas ir galvenais brīdinājuma signāls.
- Naudas atlikums gada beigās: €123 tūkst. pie €1,0 milj. apgrozījuma nav liela rezerve.
- Procentu izmaksas €16 tūkst. pie bankas kredītiem €0 — vērts noskaidrot, no kādām saistībām tās rodas.
Apskatu sagatavoja mākslīgais intelekts no Uzņēmumu reģistrā iesniegtajiem gada pārskatiem (Reģ. Nr. 41203004909) un UR/VID atvērtajiem datiem; katrs skaitlis tekstā pirms publicēšanas automātiski salīdzināts ar pārskatu datiem. Skaitļi ir no uzņēmuma paša pārskata — grupas (konsolidētajā) pārskatā tie var atšķirties. Sagatavots 2026. gada 23. septembris. Tas nav investīciju vai kredītspējas vērtējums.
Pārbaudi rūpīgi, pirms paraksti
Zaudējumi otro gadu pēc kārtas. Prasi priekšapmaksu vai drošu norēķinu.
- RisksZaudējumi otro gadu pēc kārtas
Zaudējumi €261 469 2025. gadā.
- LabiDarbojas
Uzņēmumu reģistrā statuss — aktīvs.
- LabiNav maksātnespējas
Reģistros nav maksātnespējas, likvidācijas vai sankciju ierakstu.
- LabiNav nodokļu parāda
Nav parāda virs 150 € (VID, uz 2026-07-22).
- LabiVID reitings A
Augstākā nodokļu disciplīnas grupa.
- Fakts32 gadi tirgū
Dibināts 1994.
- FaktsApgrozījums krītas
€1 020 155 2025. gadā, −23 % pret 2024.
- Fakts18 darbinieki
Pēc 2025. gada pārskata.
- FaktsĪpašnieki zināmi
1 patiesā labuma guvējs (LV).
Avoti: UR, Maksātnespējas reģistrs, VID, UR gada pārskati, UR patiesie labuma guvēji. Tā ir faktu pārbaude, nevis kredītreitings — lielam darījumam prasi pircējam garantiju vai norēķinu caur notāra/bankas kontu.
Tirgus signāls
Aprēķināts no diviem pēdējiem gadiem ar apgrozījumu.
SIA «KURSA MRU» reģistrēts 1994. gadā ir Latvijas mežkopības uzņēmums. Pēdējais pieejamais neto apgrozījums (2025. g.) ir 1 020 155 €, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu sarūk. VID nodokļu reitings: A. Visi dati nāk no Uzņēmumu reģistra un VID atvērtajiem datiem.
Apgrozījums, peļņa un aktīvi
Gada pārskatu dati no Uzņēmumu reģistra (EUR).
Pabīdi tabulu uz sāniem, lai redzētu agrākos gadus →
| Rādītājs | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 | 2020 | 2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Neto apgrozījums | 1 020 155 € | 1 332 478 € | 2 263 816 € | 1 709 494 € | 1 298 369 € | 1 007 366 € | 1 193 086 € | 1 529 803 € | 1 080 238 € | 2 126 095 € | 3 336 163 € | 3 870 312 € | 2 308 847 € | 2 066 149 € | 3 424 037 € | 3 372 454 € |
| Peļņa / zaudējumi | -261 469 € | -378 204 € | 249 042 € | 393 738 € | 444 786 € | 892 022 € | 888 060 € | 121 736 € | 310 837 € | 236 910 € | -16 709 € | 147 206 € | 177 044 € | -58 083 € | 257 891 € | 451 585 € |
| Kopējie aktīvi | 4 725 757 € | 5 053 790 € | 5 382 726 € | 5 178 637 € | 4 946 621 € | 4 638 335 € | 4 058 254 € | 4 170 026 € | 4 478 758 € | 5 021 473 € | 4 751 465 € | 4 238 895 € | 2 771 164 € | 2 824 925 € | 3 254 362 € | 3 552 903 € |
| Pašu kapitāls | 2 516 953 € | 2 778 422 € | 3 156 626 € | 2 882 641 € | 2 488 903 € | 2 044 117 € | 1 152 095 € | 2 516 602 € | 2 394 866 € | 2 084 029 € | 1 734 988 € | 1 751 697 € | 1 127 642 € | 950 598 € | 1 008 681 € | 750 790 € |
| Darbinieku skaits | 18 | 20 | 20 | 19 | 19 | 19 | 18 | 18 | 18 | 37 | 38 | 41 | 41 | 46 | 71 | 64 |
Notikumu hronika
Reģistra notikumi uzņēmuma dzīves laikā.
- Pamatkapitāls
Pamatkapitāls noteikts 142 290 EUR apmērā (apmaksātais pamatkapitāls)
- Reģistrācija
Uzņēmums reģistrēts Uzņēmumu reģistrā
Šis ir faktu apskats no atvērtajiem datiem, nevis ieteikums vai brīdinājums. Pirms slēgt darījumu, vienmēr pārbaudi aktuālos rādītājus, atsauces un veiktos darbus, un apsver neatkarīgu sava meža vērtējumu.
Dati: Uzņēmumu reģistrs (UR) + VID — atvērtie dati
Publiskie iepirkumi
Meža un kurināmā iepirkumi, kuros uzņēmums iesniedza piedāvājumu vai noslēdza līgumu.
Meža darbi · 28.09.2026
Augsnes gatavošana joslās ar disku arklu un augsnes gatavošana, veidojot pacilas ar rotējošo pacilotāju, 2027. - 2031. gadā«Latvijas valsts meži» AS
Iesniedza piedāvājumu
Meža darbi · 04.08.2026
Augsnes gatavošanas pakalpojumsMeža pētīšanas stacija
Līgums: 26 649,80 €
Avots: EIS atvērtie dati (Valsts digitālās attīstības aģentūra, data.gov.lv), licence CC0; atjaunots 01.11.2026. Visi atvērtie iepirkumi →
Meža darbi · bez maksas
Saņem piedāvājumus no meža darbu uzņēmumiem
Pastāsti vienreiz, kas jādara. Pieprasījumu nodosim līdz pieciem uzņēmumiem, kas šo darbu dara tavā novadā. Viņi atbild tev tieši.
Saņem piedāvājumus par savu mežu
Ja domā par sava meža pārdošanu, atstāj kontaktus — sazināsimies ar konkrētu, nesaistošu piedāvājumu un palīdzēsim salīdzināt vairākus pircējus. Pārdevējam bez maksas un bez komisijas.