Nozares līderisNr.1 Baltijā · bioenerģija

SIA «R GRUPA»

Lielākais bioenerģijas koka (šķeldu) ražotājs Baltijā ar pilnu vertikālu integrāciju — viens no Latvijas lielākajiem un ietekmīgākajiem mežsaimniecības uzņēmumiem.

Sadarbība ar R GRUPA nozīmē darbu ar nozīmīgu industriālo spēlētāju, kam ir būtiska valstiska un starptautiska ietekme.

Reģ. Nr. 50003603631Dibināts 2002SIA «JR Holdings» · 80% daļasrgrupa.lv
€39,49 M
Apgrozījums

2024 · −15,8 %

−€4,02 M
Zaudējumi

2024

173
Darbinieki

2024

24 gadi
Tirgū

dibināts 2002

MezaTirgus apskats · pēc 2024. gada pārskata

«R GRUPA» apgrozījums samazinājās par 15,8 %, un 2024. gads noslēgts ar zaudējumiem.

SIA "R GRUPA" ir 2002. gadā dibināts Mārupes novadā reģistrēts uzņēmums, kura nozare ir mežizstrāde (NACE 0220); 80 % daļu pieder SIA JR Holdings. 2024. gadā apgrozījums bija €39,5 milj. ar zaudējumiem −€4,0 milj., un tie ir otrie zaudējumi pēc kārtas pēc −€1,1 milj. 2023. gadā. Maksātnespējas vai likvidācijas procesu nav.

Izaugsme un peļņa

Apgrozījums no €19,2 milj. 2020. gadā pieauga līdz €62,5 milj. 2022. gadā, bet pēc tam samazinājās līdz €46,9 milj. un €39,5 milj. 2024. gadā, pret iepriekšējo gadu samazinoties par 15,8 %. Vidējā gada izaugsme periodā 2020–2024 tomēr ir +19,7 %. Rentabilitāte no 7,8 % 2022. gadā ir kritusi līdz −10,2 % 2024. gadā, kas varētu liecināt par spiedienu uz cenām vai izmaksām, taču iemesli faktos nav pieejami.

Investīcijas un nauda

Investīcijas pamatlīdzekļos 2024. gadā bija €377 tūkst. — vairāk nekā €119 tūkst. iepriekšējā gadā, bet mazāk nekā €824 tūkst. 2021. gadā. Nepabeigtā būvniecība ir €402 tūkst. Pamatdarbības naudas plūsma 2024. gadā bija €4,2 milj., lai gan nauda gada beigās bija tikai €73 tūkst.

Finanšu stabilitāte

Pašu kapitāls gada laikā samazinājās no €9,5 milj. līdz €5,1 milj. un veido 22,4 % no aktīviem. Bankas kredīti ir €3,7 milj., neto parāds €3,6 milj., bet procentu izmaksas €815 tūkst. Gada laikā samaksātas dividendes €306 tūkst.; VID nodokļu disciplīnas reitings ir B un nodokļu parāds €140 tūkst.

Cilvēki

Darbinieku skaits 2023. gadā pieauga līdz 197, bet 2024. gadā bija 173. Salīdzinājumam — 2020. gadā uzņēmumā strādāja 93 darbinieki.

Ko tas nozīmē meža īpašniekam

Uzņēmums turpina darboties ar ievērojamu apgrozījumu un pozitīvu pamatdarbības naudas plūsmu €4,2 milj., tāpēc sadarbība ir iespējama, taču divi zaudējumu gadi pēc kārtas, neliels naudas atlikums un nodokļu parāds €140 tūkst. nozīmē, ka norēķinu nosacījumi ir jāpārrunā uzmanīgi. Meža īpašniekam ir vērts apsvērt priekšapmaksu vai īsus samaksas termiņus un pieprasīt aktuālus finanšu datus pirms darījuma.

Kam pievērst uzmanību

  • Zaudējumi divus gadus pēc kārtas un rentabilitāte −10,2 %
  • Pašu kapitāla samazinājums līdz €5,1 milj. un 22,4 % no aktīviem
  • Nodokļu parāds €140 tūkst. un VID reitings B

Apskatu sagatavoja mākslīgais intelekts no Uzņēmumu reģistrā iesniegtajiem gada pārskatiem (Reģ. Nr. 50003603631) un UR/VID atvērtajiem datiem; katrs skaitlis tekstā pirms publicēšanas automātiski salīdzināts ar pārskatu datiem. Skaitļi ir no uzņēmuma paša pārskata — grupas (konsolidētajā) pārskatā tie var atšķirties. Sagatavots 2026. gada 23. septembris. Tas nav investīciju vai kredītspējas vērtējums.

Pircēja rentgens · automātiska pārbaude pēc atvērtajiem datiem

Pārbaudi rūpīgi, pirms paraksti

Nodokļu parāds, zaudējumi otro gadu pēc kārtas. Prasi priekšapmaksu vai drošu norēķinu.

  • Risks
    Nodokļu parāds

    €140 324 VID administrēto nodokļu parāds (uz 2026-08-20).

  • Risks
    Zaudējumi otro gadu pēc kārtas

    Zaudējumi €4 017 659 2024. gadā.

  • Uzmanību
    VID reitings B

    Vidēja nodokļu disciplīna — ir bijušas nepilnības.

  • Labi
    Darbojas

    Uzņēmumu reģistrā statuss — aktīvs.

  • Labi
    Nav maksātnespējas

    Reģistros nav maksātnespējas, likvidācijas vai sankciju ierakstu.

  • Fakts
    24 gadi tirgū

    Dibināts 2002.

  • Fakts
    Apgrozījums krītas

    €39 490 250 2024. gadā, −16 % pret 2023.

  • Fakts
    173 darbinieki

    Pēc 2024. gada pārskata.

  • Fakts
    Īpašnieki zināmi

    1 patiesā labuma guvējs (LV).

Avoti: UR, Maksātnespējas reģistrs, VID, UR gada pārskati, UR patiesie labuma guvēji. Tā ir faktu pārbaude, nevis kredītreitings — lielam darījumam prasi pircējam garantiju vai norēķinu caur notāra/bankas kontu.

Pozīcija

Kāpēc R GRUPA ir nozares līderis

Nr.1 Baltijā
Lielākais bioenerģijas koka ražotājs
Vertikāli integrēts
No mežu iegādes līdz eksportam
Starptautisks eksports
Dānija, Zviedrija, Somija, Vācija

Mērogs un pieredze

  • Liels mērogs: 176+ darbinieki, miljonos EUR apgrozījums
  • 20+ gadu pieredze: dibināts 2002. gadā ar stabilu izaugsmi

Kvalitāte un tirgi

  • Sertifikāciju ekscelencs: FSC®, PEFC, SBP, ISO standarti
  • Starptautisks eksports: Dānija, Zviedrija, Somija, Vācija
Kopsavilkums

Vertikāli integrēta mežsaimniecības varenība

Šis ziņojums sniedz padziļinātu analīzi par SIA «R GRUPA» (Reģ. Nr. 50003603631), vienu no Latvijas lielākajiem un ietekmīgākajiem mežsaimniecības uzņēmumiem. Jebkuram meža īpašniekam sadarbība ar R GRUPA nozīmē darbu ar nozīmīgu industriālo spēlētāju, kam ir būtiska valstiska un starptautiska ietekme.

Dibināta 2002. gadā, R GRUPA ir izaugusi par vertikāli integrētu varenību, pārvaldot visu mežsaimniecības ciklu no īpašumu iegādes un mežizstrādes līdz koka produktu ražošanai un starptautiskai eksportam. Uzņēmums izceļas kā lielākais bioenerģijas koka (šķeldu) ražotājs Baltijā, stratēģisks fokuss, kas padara to par kritisko spēlētāju Eiropas atjaunojamās enerģijas piegādes ķēdē.

Finansiāli uzņēmums darbojas masīvā mērogā ar gada apgrozījumu desmitos miljonu eiro un lielu 100+ darbinieku kolektīvu, demonstrējot būtisku operacionālo kapacitāti un finanšu stabilitāti.

Finanses · Uzņēmumu reģistrs

Finansiālā veiktspēja (2019–2024)

Apgrozījums pa gadiem

€20,20 M
2019
€19,25 M
2020
€33,20 M
2021
€62,46 M
2022
€46,92 M
2023
€39,49 M
2024

Jaunākais gada pārskats — par 2024. gadu

Peļņa un rentabilitāte

2024
−€4 017 659 · -10,2 %
2023
−€1 073 704 · -2,3 %
2022
€4 887 368 · 7,8 %
2021
€4 094 538 · 12,3 %
2020
€984 477 · 5,1 %
2019
€93 056 · 0,5 %

2024. gada bilance

Apgrozījums
€39 490 250
Aktīvi kopā
€22 947 669
Pašu kapitāls
€5 140 434
Darbinieki
173

Analīze

Apgrozījums 2024. gadā saruka par 15,8 % līdz €39,49 M. Gads noslēgts ar zaudējumiem €4,02 M. Pašu kapitāls — 22 % no aktīviem.

Avots: Uzņēmumu reģistra gada pārskati (Reģ. Nr. 50003603631), atjaunojas, kad uzņēmums iesniedz jaunu pārskatu.

Specializācija

Bioenerģijas līderība — unikāla specializācija

Nr.1 pozīcija bioenerģijas tirgū

R GRUPA ir lielākais bioenerģijas koka (šķeldu) ražotājs Baltijā. Šī «Zaļā enerģija» ir primārais produkts, ko eksportē uz Dāniju, Zviedriju, Somiju un Vāciju.

Eksporta tirgus

  • Dānija
  • Zviedrija
  • Somija
  • Vācija

Tehnoloģijas priekšrocība

Jaunākās paaudzes mobilie šķeldotāji zemākas vērtības koksnes, zaru un mežizstrādes atlikumu pārstrādei vērtīgā kurināmā.

Stratēģiska nozīme meža īpašniekiem

R GRUPA spēja atrast vērtību zemākas kvalitātes koksnē, zaros un mežizstrādes atliekās nozīmē, ka jūsu meža īpašums var saņemt augstāku kopējo vērtējumu nekā tradicionālo apaļo kokmateriālu pircēju gadījumā.
Kvalitāte

Sertifikāciju ekscelencs — kvalitātes garantija

R GRUPA kvalitātes un ilgtspējības apņemšanos apliecina plašs trešās puses sertifikāciju portfelis. Meža īpašniekam šie sertifikāti ir būtiska profesionāla un atbildīga partnera garantija.

Mežsaimniecības standarti

FSC®
Forest Stewardship Council
PEFC
Programme for Endorsement

Divi vadošie globālie atbildīgas mežsaimniecības standarti

ISO un bioenerģijas standarti

ISO 9001
Kvalitātes pārvaldība
ISO 14001
Vides pārvaldība
ISO 45001
Darba drošība
SBP & SURE
Biomasas sertifikācija
Tavam mežam

Ieteikums meža īpašniekiem

SIA «R GRUPA» ir premier klases uzņēmums Latvijas mežsaimniecības sektorā. Tās finanšu stiprības, operacionālā mēroga, starptautisko tirgu piekļuves un dziļās apņemšanās sertificētai ilgtspējībai kombinācija padara to par augsti uzticamu un pievilcīgu pircēju.

Galvenie ieteikumi

  • Atzīstiet, ka saskaraties ar tirgus līderi: sagaidiet strukturētu, dokumentos balstītu procesu
  • Izmantojiet bioenerģijas fokusu: zemākas kvalitātes koksne var saņemt augstāku novērtējumu
  • Sagatavojiet dokumentāciju: sertificēts uzņēmums prasīs skaidru dokumentāciju
  • Sagaidiet godīgu tirgus cenu: viens no lielākajiem un aktīvākajiem tirgus dalībniekiem

Rezultāts

Pārdošana R GRUPA nodrošina meža īpašniekam drošību darboties ar stabilu, cienījamu un profesionālu partneri, kas apņēmies rūpēties par Latvijas mežu ilgtermiņa vērtību.